murray rijetko propušta utakmice / Drugi najbolji golman lige Brust i dalje rekorder AHL-a

Otkad je Medvjed, Brust u 6 utakmica nije morao vaditi pak iz mreže, od toga dvaput ove sezone. Brust je ove sezone u vrlo dobroj formi. Startao je u 19 utakmica te ima 93,3% obrana, po čemu je drugi najbolji golman lige s više od 1000 odigranih minuta.

2.11.2014.
10:13
Daniel Kasap/PIXSELL

Sezonu prije dolaska u Medveščak, Barry Brust bio je član Abootsford Heata i u toj sezoni svoju je mrežu sačuvao netaknutom gotovo nevjerojatnih 268 minuta i 17 sekundi. Prije Brusta, rekord je držao Johnny Bower, član hokejske Kuće slavnih, i to još od davne 1957. godine.

Ovih dana u AHL-u se pričalo o Jacobu Markstromu, švedskom golmanu Utica Cometsa za kojega se činilo da bi skinuti Brusta s trona. Markstrom je upisao 3 shutouta i prije posljednje utakmice falilo mu je dostižnih 36:04 minute da dostigne golmana zagrebačkih Medvjeda, ali u idućoj utakmici kapitulirao je nakon manje od 6 minuta te se tako njegova štoperica zaustavila na 238:08 minuta.

Otporni kapetan Medvjeda rijetko propušta utakmice

Medveščak nije navikao igrati bez Andrewa Murraya. Ovosezonski kapetan u petak je protiv Admirala iz Vladivostoka propustio svoju prvu utakmicu ove sezone, a prošle sezone samo jednom nije izašao na led sa svojom momčadi. Murray je navikao davati sve od sebe i ne libi se niti zadati niti primiti udarac – ove je sezone treći Medvjed po bodycheckovima (21) i prvi među napadačima po blokiranim udarcima (20) te njegova čvrstina i fizička igra daju novi nivo igri zagrebačke momčadi. Njegova igra u igri s igračem manje nenadomjestiva je, što se vidjelo i protiv Admirala kada su Medvjedi primili 3 pogotka dok su igrali penalty kill. Kanađanin će 6. studenoga proslaviti svoj 33. rođendan što će momčadi samo biti dodatna motivacija u narednim utakmicama.