Drama na EP-u: Hrvatska slomila Crnu Goru

Hrvatski vaterpolisti ostvarili su i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj. U susretu drugog kola Barakude su na krilima odličnog Josipa Pavića na golu pobijedile Crnu Goru sa 10:8.

17.1.2012.
18:39

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu i vrlo brzo je pogocima Nikše Dobuda i Mare Jokovića imala prednost od dva pogotka prednosti, ali Crnogorci se vraćaju u utakmicu golovima Radovića. Ipak, Bušlje je u samoj završnici prve četvrtine zabio za 3:2 i Barakude su s prednošću otišli na prvi odmor.

Miho Bošković nam je odmah na početku druge četvrtine donio novo vodstvo od dva razlike, ali Crnogorci se nisu predavali. Nakon što je Obradović pogodio iz daljine za 5:3, imali smo nekoliko prilika da odemo na tri razlike, ali nismo uspjeli to iskoristiti. To su naši protivnici kaznili i golovima Zlokovića i Janovića došli na 5:5, što je bio i rezultat poluvremena.

Početak treće četvrtine obilježila je velika nervoza s obje strane, a kad je Sukno zabio za 6:5 otvorilo se pred oba gola. Do kraja tog dijela za Hrvatsku su pogodili Dobud i Joković, dok su nam Crnogorci zabili čak tri gola, pa se u posljednji dio igre ušlo s rezultatom 8:8.

U posljednjoj četvrtini Crnogorci nisu imali rješenje za fantastičnog Josipa Pavića na vratima Barakuda, a pobjedu od 10:8 su nam golovima osigurali Dobud i Sukno.

Sljedeći protivnik Hrvatske je Srbija, a susret se igra u četvrtak u 17.30. 16. siječnja - Hrvatska - Rumunjska (10:7) 17. siječnja - Hrvatska - Crna Gora (10:8) 19. siječnja - Srbija - Hrvatska (15:12) 21. siječnja (20:30) - Njemačka 23. siječnja (13.00) - Španjolska

EP u vaterpolu, 3. kolo: Skupina B Hrvatska – Srbija 12-15 (2-2, 4-6, 3-3, 3-4) Njemačka – Španjolska 16-10 Crna Gora – Rumunjska 11-8

Redoslijed: 1. Srbija 9, 2. Hrvatska 6, 3. Crna Gora 6, 4. Njemačka 3, 5. Španjolska 3, 6. Rumunjska 0

Skupina A Mađarska – Makedonija 14-9 Grčka – Turska 20-2 Italija – Nizozemska 16-4 Redoslijed: 1. Grčka 9, 2. Mađarska 9, 3. Italija 6, 4. Makedonija 3, 5. Nizozemska 0, 6. Turska 0