Đoković oduvao Hasa! (VIDEO)

Bez po muke u četvrtfinalu

1.7.2013.
21:56

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osigurao je novi okršaj sa Tomašom Berdihom u četvrtfinalu Vimbldona, ubedljivo savladavši Tomija Hasa sa 3:0 u setovima - 6:1, 6:4, 7:6!

Nole je na samom početku meča stavio do znanja ko je gazda i osvajač Vimbldona.

Već u prvom gemu imao je tri brejk lopte, prve dve nije iskoristio, ali treću jeste. Međutim, Đoković je u sledećem gemu morao da spasi dve brejk lopte, ali je spasao obe i poveo sa 2:0!

Demoralisani Has je sledeći servis gem prepustio Noletu bez osvojenog poena, a do kraja seta je prvi teniser sveta dozvolio Nemcu samo jedan osvojeni gem, te je za samo 26 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set, druga priča. Has je u petom gemu iskoristi petu brejk loptu u meču i prekinuo Đokovićev niz od 48 uzastopno dobijenih servis gemova Novaka Đokovića na ovogodišnjem Vimbldonu.

Igrači su sigurno sačuvali naredne servis gemove, a onda je usledila prava drama. Đoković je pri rezultatu 3:4 poveo 0:40, ali je Has spasao sve tri prilike. Međutim, Nole je ubrzo iskoristio četvrtu brejk loptu za 4:4.

Ubrzo je Đoković poveo sa 5:4 i izborio prvu meč loptu, koju je bez mnogo muke iskoristio za 2:0 u setovima!

Najbolji teniser na svetu je nastavio u istom ritmu i na početku trećeg seta, sigurno držeći svoj servis do novog brejka za 3:2, sa potpuno utučenim protivnikom sa druge strane mreže.

Ubrzo je na semaforu stajalo 5:2 za našeg asa, ali Has je napravio finalni trzaj, napravivši još jedan brejk, i uskoro je došlo do odlučujućeg taj-brejka.

E tu već nije bilo greške, Đoković se prošetao do 7:4 i novog četvrtfinala Vimbldona!