Gol iz penala / Dinamo opet na vrhu ljestvice

Pogodak odluke postigao je Duje Čop iz jedanaesterca u 50. minuti utakmice. Večeras još igraju Rijeka - Hrvatski dragovoljac.

10.11.2013.
17:04
Daniel Kasap/PIXSELL

U susretu 16. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Slaven Belupo 1-0 i vratio se na vrh ljestvice.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 36 bodova, Hajduk na drugom mjesto ima dva boda manje, dok je Rijeka treća sa 29 bodova i susretom manje.

Modri su dominirali terenom zbog posjeda lopte, ali nisu uspjeli iskoristiti sve prilike koje su stvorili. Uspjeli su pobijediti zbog penala koji je izborio Halilović, a realizirao Duje Čop.

U desetoj minuti je prvi udarac imao Fernandes, ali udarac s ruba kaznenog prostora je otišao malo iznad prečke.

Čop je devet minuta poslije ostavio loptu u sredini šesnaesterca za Brozovića koji je sa šest metara promašio cijeli gol.

Antoliću je lopta otišla iznad gola, a Pelin je obranio udarac glavom. Halilović je također uputio slab udarac koji nije rezultirao golom.

Farmaceuti nisu uputili udarac Dinamu sve do kraja poluvremena kad je lopta došla do Matoša koji se sam našao pred Zelenikom.

Brozović je imao još jedan udarac s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu, Halilović je driblingom krenuo u šesnaesterac, a ubačaj je rukom zaustavio Brlek. Dosuđen je šesnaesterac čiji je izvođač bio Čop za Dinamovo vodstvo od 1:0.

Isti igrač je imao dobru priliku u 69. minuti kad je pucao glavom s deset metara, a Fernandes je također imao nekoliko udaraca iz daljine.

Slaven nije imao prilike do 85. minute kad se nekoliko igrača našlo pred Dinamovim golom, ali su domaći igrači obranili sve udarce.