HULIGANI OPET POBIJEDILI / Derbi prekinut zbog nereda, navijač udario kapetana Dinama!

Utakmica će biti registrirana rezultatom 4-2 za Dinamo ili 3-0, dok Zenitu slijedi kazna. Ovim porazom Zenit je kompromitirao svoje izglede za osvajanje naslova prvaka i po svemu sudeći titulu će osvojiti moskovski klubovi Lokomotiv i CSKA.

11.5.2014.
14:15
YouTube

ST. PETERBURG - Derbi utakmica 29. kola ruskog nogometnog prvenstva između Zenita i moskovskog Dinama prekinuta je u 88. minuti pri vodstvu gostujućeg sastava 4-2.

Prekid su izazvali navijači Zenita koji su nezadovoljni rezultatom utrčali na travnjak, a jedan od huligana je pritom šakom udario kapetana moskovskog kluba VladimiraGranata. Policija je vrlo brzo vratila navijače na tribine, no sudac nije želio nastaviti susret.

Zenit je poveo u šestoj minuti golom Danija, ali je potom uslijedio preokret i četiri gola gostujućeg sastava. Strijelci su bili Jusupov (35), Fernandez (57), Noboa (65) i Kuranyi (71). Keržakov je u 84. minuti ublažio prednost Dinama.

Zenit vodi na ljestvici sa 60 bodova, Lokomotiv ima bod i utakmicu manje, dok je treći CSKA s dva boda manje i susretom, manje. Pobjedama bi Lokomotiv i CSKA preskočili Zenit, a potom u četvrtak u posljednjem kolu u međusobnom susretu odlučili o novom prvaku. Zenit u zadnjem kolu gostuje kod Kubana.