uspjeh za pamćenje / Del Piero je ovim nastupom osvojio čitav kontinent

Bivši igrač Juventusa je zabio prva tri gola u 19 minuta (u 20., 23. i 39. minuti), dok je četvrti zabio u drugom poluvremenu u 70. minuti utakmice.

19.1.2013.
14:45
news.com.au

Bivši talijanski reprezentativac Alessandro Del Piero je u subotu prvi put u karijeru postigao četiri pogotka na jednoj utakmici u pobjedi svog kluba Sydney od 7-1 protiv Wellingtona u australskom prvenstvu.

Također je upisao i dvije asistencije tako da je ovo njegova najuspješnija utakmica odigrana u Australiji.

"Dobro se osjećam, slobodan sam. To je dan koji treba označiti bijelim kamenom. Zabiti četiri gola, to stvarno uljepšava dan", dodao je.

To je ujedno i najveća pobjeda kluba Sydney od njegovog osnivanja 2004. i uspjeh koji ga je podignuo na 7 mjesto u prvenstvu iza Melbournea (5) i Newcastlea (6).

Sydney je s del Pierom potpisao ugovor na dvije godine s godišnjom plaćom od 1,6 milijuna eura.