SHOW KOLUMBIJCA / Čudesni Falcao Deportivu utrpao pet komada

Ovim golovima Falcao je stigao do brojke od 16 pogodaka u Primeri ove sezone, više od njega zabio je tek Lionel Messi koji je na brojci od 21 gola.

10.12.2012.
8:23
AP Images

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je deklasirao Deportivo 6:0, a pet golova je postigao sjajni kolumbijski napadač RadamelFalcao.

Atletico je poveo u 23. minuti pogotkom Diega Coste, a potom je započeo 'Falcao 'show'. Do konca poluvremena je zabio dva gola (28, 42), a potom, u razmaku od 64. do 71. minute još tri gola. Posljednji igrač koji je zabio pet golova u Primeri bio je Fernando Morientes u dresu Real Madrida protiv Las Palmasa u veljači 2002.

"Utakmicu protiv Deportiva nikada neću zaboraviti. Posljednji put sam pet golova zabio kada sam bio klinac u 'maloj ligi' u Bogoti, no nikad mi to nije uspjelo u profesionalnom nogometu," kazao je 'el tigre' (tigar) kako glasi njegov nadimak.