ŠESTI PORAZ U EUROLIGI / Cibona časno pala protiv Barcelone

Unatoč porazu 94:75, Cibona se pred 5000 domaćih gledatelja, koji su protiv teške situacije u klubu prosvjedovali ustajanjem i trominutnom šutnjom, nije osramotila protiv velikog protivnika.

25.11.2010.
19:47

U dvoboju 6. kola C skupine Eurolige Cibona je u Zagrebu poražena od europskoga prvaka Barcelone s 94:75 (44:36), te je i nakon šest kola bez pobjede u najelitnijem košarkaškom natjecanju.

Unatoč porazu od od 19 razlike, Cibona se pred 5000 gledatelja u Domu Dražena Petrovića, koji su protiv teške situacije u klubu prosvjedovali ustajanjem i trominutnom šutnjom, nije osramotila protiv velikog protivnika.

Nakon što su u Barceloni dobili drugo poluvrijeme, Cibona je u Zagrebu dobila drugu četvrtinu (23:20), a pohvalno je i što su protiv Barcelone ipak ubacili 75 poena.

Kod Cibone je ponovno sjajnu utakmicu odigrao Bojan Bogdanović s 26 poena, pet trica i 6 skokova, a solidan je bio i Leon Radošević s 14 ubačaja. Kod Barcelone su najviše zabili Ricky Rubio (18), Joe Ingles (16) i Terrence Morris (15).

Poredak skupine: 1. Montepaschi i Fenerbahče 5:1, 3. Barcelona i Cholet 3:3, 5. Lietuvos Rytas 1:5, 6. CIBONA 0:6.