SLAVLJE DOMAĆINA / Chelsea preživio pet minuta pakla, Real uvjerljiv

Nogometaši Chelseaja i Real Madrida prošli su u polufinale Lige prvaka i tako potvrdili prednost iz prvih susreta. Real je bez problema prošao APOEL, dok si je Chelsea protiv Benfice nepotrebno priuštio pet minuta pakla.

4.4.2012.
22:35
AP

Naime, Chelsea je iz Lisabona donio minimalnu pobjedu, a i u Londonu su kontrolirali utakmicu gotovo svih 90 minuta. FrankLampard doveo je Engleze u vodstvo, a nitko se nije nadao da će biti neizvjesnosti nakon što je u 40. minuti pocrvenio Pereira.

Međutim, u 85. minuti nakon udarca iz kuta izjednačuje Garcia i vraća nadu Portugalcima.

No, nada navijača Benfice trajala je tek nekoliko minuta jer je u sudačkoj nadoknadi za prolaz Engleza pogodio Meireles.

Na Santiago Bernabeuu nije bilo nikakve neizvjesnosti. Real je na Cipru slavio sa 3:0, a otpor APOEL-a u uzvratu su slomili nakon 26. minuta. Na asistenciju Marcela neumoljiv je bio CristianoRonaldo. Deset minuta kasnije opet na dodavanje Marcela prednost je predivnim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio Kaka.

Ubacio je potom Real u nižu brzinu što su Ciprani uspjeli iskoristiti u 67. minuti kada je Manduca smanjio zaostatak na radost APOEL-ovih navijača.

Uozbiljili su se potom Španjolci pa su s dva brza gola Ronalda i Callejona povećali prednost. Posebno je impresivan bio onaj Portugalčev kada je iz slobodnog udarca pogodio suprotne rašlje.

Do kraja susreta vidjeli smo još dva gola, po jedan u svakoj mreži. Prvo je smanjio Solari iz jedanaesterca, dok je konačnih 5:2 postavio DiMaria.

Nakon susreta u srijedu poznati su parovi polufinala Lige prvaka. Bayern će tako 17. travnja na svojoj Allianz Areni ugostiti Real Madrid, dok će dan kasnije Chelsea i Barcelona igrati na Stamford Bridgeu. Uzvrati su na rasporedu tjedan dana kasnije.