ZA DROG(B)U LIJEKA NEMA / Chelsea deklasirao Arsenal

Chelsea je na gostovanju kod Arsenala slavio s uvetljivih 3:0. Dva gola zabio je nezaustavljivi Drogba.

30.11.2009.
10:10

Lider engleskog nogometnog prvenstva Chelsea deklasirao je Arsenal na stadionu Emirates pobijedivši 3:0.
Strijelci za "Bluese" bili su Didier Drogba (41. i 86.) i Thomas Vermaelen (45-autogol).

Na početku utakmice Chelsea je bio suzdržanija momčad dok je više inicijative pokazivao Arsenal. No, pečat utakmici dao je gol Drogbe u 41. minuti, a iz gotovo identične situacije četiri minute kasnije Arsenal je primio i drugi gol.

Topnici su u drugo poluvrijeme  krenuli neuporedivo ofenzivnije, te je prvih desetak minuta vladala potpuna opsada gola gostiju. U 49. minuti poništen je gol Aršavina jer je nakon gužve u šesnaestercu Eduardo na nepropisan način izbio loptu iz ruku vratara Cecha.

S dva nova pogotka Drogba je u zadnjih devet utakmica protiv Arsenala zabio čak deset golova. Eduardo da Silva igrao je do 57. minute i uklopio se u sivilo domaćeg sastava.

Skraćene snimke utakmica 14. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.