Čelsi, Fener i Benfika sačuvali prednost iz prvog meča (VIDEO)

Bazel izbacio Totenhem posle penala

11.4.2013.
23:16

Večeras su odigrane revanš utakmice četvrtfinala Lige Evrope, a plasman među četiri najbolje ekipe obezbedili su Čelsi, Fenerbahče, i Benfika, i Bazel.

Čelsi je ranije danas igrao protiv Rubina u Rusiji, gde je poražen rezultatom 3:2, ali je uprkos tome prošao dalje zahvaljujući pobedi u prvom meču (3:1).

Lacio i Fenerbahče igrali su nerešeno u Rimu 1:1, pa je dalje prošao tim iz Turske zbog pobede u prvom duelu.

Isitim rezultatom završena je i utakmica između Njukasa i Benfike, pa će se u polufinalu naći portugalska ekipa. Svrake su povele u 71. minutu golom Sisea, i u tim trenutcima delio ih je samo gol od plasmana dalje. međutim u nadoknadi vremena Salvio je postigao izjednačujući pogodak, i tako overio prolaz svog tima.

Najinteresantniji meč odigrali su Bazel i Totenhem, nakon regularnih 90. minuta rezultat je bio 2:2 kao i u prvom meču, pa je ovaj duel otišao u produžetke. S obzirom da ni u dodatnih 30 minuta pobednik nije bio poznat, penali su morali da odluče ko će u polufinale. Fudbaleri Bazela su mnogo bolje izvodili jedanaesterce (4:1) i zasluženo prošli dalje.

Četvrtfinale Lige Evope:

Rubin - Čelsi 3:2(0:1) (1:3) (Markano 51, Karadeniz 62, Natko 75p - Tores 4, Mozes 55)

Njukasl - Benfika 1:1 (1:3) (Sise 71, Salvio 90)

Lacio - Fenerbahče 1:1 (0:2) (Lulić 60, Erkin 73)

Bazel - Totenhem 2:2 (2:2) penali (4:1) (Salah 27, Dragović 49 - Dempsi 23, 82)