BEZ BERBE BODOVA / Blijed nastup Kostelića u Beaver Creeku

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 18. mjesto u veleslalomu Svjetskog kupa u Beaver Creeku, a pobijedio je Amerikanac Ted Ligety.

6.12.2011.
21:37
PIXSELL

Američki skijaš Ted Ligety pobijedio je u utorak u veleslalomu Svjetskog kupa u Beaver Creeku, dok je Ivica Kostelić osvojio 18. mjesto (+2,49).

Drugi je bio Austrijanac Marcel Hirscher (+0,69), a treće mjesto pripalo je Norvežaninu Kjetilu Jansrudu (+0,78).

Sjevernoamerička turneja zasad nije bila uspješna za branitelja naslova u Svjetskom kupu, od šest utrka Kostelić je na samo dvije osvojio bodove, 2. prosinca bio je 19. u spustu u Beaver Creeku, te sada 18. u veleslalomu.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim nije izborio plasman u drugu vožnju nakon što je zauzeo 50. mjesto u prvoj utrci.

U četvrtak u Beaver Creeku skijaši voze slalom (umjesto otkazanog Val d'Iserea), a onda slijedi povratak u Europu, u Val Gardeni su 16. i 17. prosinca na rasporedu super-G i spust.