Blanka objasnila zašto je Čičerova bolja od nje!

Upornost se isplatila! Ozlijeđena Blanka Vlašić osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u korejskom Daeguu!

3.9.2011.
16:22

Obrnuta situacija je to u odnosu na ono što se događalo 2007. godine u Osaki, te 2009. u Belrinu na svjetskim prvenstvima. U oba ta slučaja je Vlašić bila prva, a Čičerova druga.

No, ovom prilikom je odlučila savršena večer Ruskinje koja je do 205 centimetara sve visine apsolvirala u prvom pokušaju. Preskakala je vrlo lako 189, 193, 197, 200 i 203 centimetra.

Ovako je to bilo na SP-u u Berlinu prije dvije godine

S druge strane, Vlašić je po jednom rušila letvicu na 200 i 203 centimetara, što je na kraju i odlučilo.

Velika šansa se za Blanku pojavila na visini od 205 centimetara. Čičerova je sva tri puta rušila tu visinu, a Blanka je u trećem pokušaju bila jako, jako blizu, no letvica je ipak pala. Da nije, bila bi prva visačica u povijesti koja je trišut zaredom uzela titulusvjetske prvakinje. Ovako, preskočenih 2,03 je njezin rezultat godine.

"Čičerova je zasluženo pobijedila jer cijelu sezonu ima više skokove od mene, to je glavni razlog. Ja sam prvi put uopće pogledala 2,03 i 2,05 ove sezone, ni na treningu nisam to uspijevala preskočiti", pričala je Blanka nakon finala i poručila:

"Velika je lista ljudi kojima dugujem zahvalu što sam uopće nastupila, ovo je srebro kao zlato! I moj stoti skok preko dva metra".

Čičerova je ovim, nakon zlata na Europskom prvenstvu 2005. godine u Madridu, osvojila prvu zlatnu medalju na velikim natjecanjima. Brončanom se medaljom okitila Talijanka Antoinetta di Martino.

SP u atletici, vis za žene: 1. Ana Čičerova (Rus) 203cm 2. Blanka Vlašić (Hrv) 203 3. Antoinetta di Martino (Ita) 200 4. Svjetlana Školina (Rus) 197 5. Jelena Sljesarenko (Rus) 197

Usain Bolt, najbrži sprinter svijeta, oporavio se nakon velikog kiksa na 100 metara, te je fantastično otrčao finalnu utrku 200 metara na Svjetskom prvenstvu u Daeguu...

Bolt je osvojio zlatnu medalju uz sjajno vrijeme 19.40. Uvjerljivo je odradio cijelu utrku, pogotovo srednji i završni dio, te uopće nije bio daleko od svog fenomenalnog rezultata 19.19 kojeg je ostvario na prošlom prvenstvu u Berlinu (2009. godina). Drugo je mjesto osvojio Amerikanac Walter Dix koji je prijetio da će ugroziti Bolta. Nije bio niti blizu toga, makar je i on ostvario odlično vrijeme 19.70. Isto se može reći za Francuza Christophea Lemaitrea, brončanog u Daeguu. Mladi Francuz je bio također sjajan s vremenom 19.80. Nijemac Matthias De Zordo napravio je iznenađenje, te je slavio u bacanju koplja ispred velikog favorita Norvežanina Andreasa Thorkildsena. Već u prvoj seriji je De Zordo bacio zlatnih 86.27, dok se Norvežanin zaustavio na 84.78. Na 1500 metara je slavio Kenijac Asbel Kiprop (3:35.69). Sjajn australska preponašica Sally Pearson je postala svjetska prvakinja na 100 prepone (12.28). S tim odličnim vremenom se Australka približila Jordanki Donkovoj, još uvijek svjetskoj rekorderki u ovoj disciplini (12.21). SP u atletici, 200 metara, atletičari: 1. Usain Bolt (Jam) 19.40 2. Walter Dix (SAD) 19.70 3. Christophe Lemaiter (Fra) 19.80