JE LI SUDAC POKRAO NIGERIJU? / Neki kažu čisti penal, a u raspravu su ušli i Beusan, Prosinečki i Jeličić. Evo što oni misle o tome

U 76. minuti Nigerija je, inače, izvela protunapad, nakon kojeg je Rojo igrao rukom, ali sudac Cüneyt Çakır nije vidio ništa sporno.

26.6.2018.
23:01

U susretu 3. kola D skupine Svjetskog prvenstva Argentina je u Sankt Peterburgu pobijedila Nigeriju s 2-1 i prošla u osminu finala.

LUDNICA U SANKT PETERBURGU: /

Nigerijce minute dijelile do drugog kruga, Rojo spasio Argentince u samoj završnici

Argentinci su poveli golom Lea Messija (14), a za Nigeriju je izjednačio Victor Moses iz kaznenog udarca u 51. minuti. Četiri minute prije kraja Marcos Rojo je na dodavanje Otamendija donIO pobjedu Argentini i svjetski doprvak je ipak u osmini finala. Opet to nije bila uvjerljiva predstava Argentinaca, koji su se doslovce provukli kroz ušicu igle i protiv Nigerijaca, a 30. lipnja ih u Kazanju čekaju Francuzi.

U 76. minuti Nigerija je, inače, izvela protunapad, nakon kojeg Rojo igrao rukom, ali sudac Cakir, uz pomoć VAR-a, ne svira i drugi jedanaesterac za za Afrikance. Situacija je dosta sporna, ali čini se da je prevagnula činjenica da je Rojo prvo glavom dodirnuo loptu prije nego što ga je pogodila u ruku.

Presuda Oka sokolova

Bilo je igranja rukom. on sam sebe napucava glavom u ruku, ruka nije visoko, ali on je s glavom udara. Dosta dvojbeno. Mogao je suditi", kazao je Mateo Beusan.

Oglasili su se potom Robert Prosinečki i Joško Jeličić.

"Ja to ne bih sudio, nije htio to napraviti"; poručio je Veliki Žuti, a snjim s eložio i Jeličić

"Nikada ne bih dosudio penal kad lopta od glave udari u ruku, to nije bilo namjerno"; poručio je.

Beusan je, inale, situaciju u 32. minuti označio kao veliku pogrešku suca. Tada je, naime, Leon Balogun ružno s leđa startan na Angela Di Mariju.