Barsa je Barsa (VIDEO)

Turski Galatasaraj iznenadio Šalke

12.3.2013.
22:59

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona savladavši večeras na domaćem terenu ekipu Milana sa 4:0, a isti uspeh ostvario je Galatasaraj, koji je u gostima slavio protiv Šalkea rezultatom 3:2.

szólj hozzá: Barcelona vs Milan 4:0 MATCH HIGHLIGHTS

Već u prvom poluvremenu domaćin je preko Mesija anulirao presnost Italijana, a samo desetak minuta igre u drugom delu bilo je potrebno Barsi da dođe do prednosti, nakon što je Vilja postigao i treći pogodak za Katalonce.

Milan nije imali više snage da ozbiljnije ugroze domaćine koji su dokurusili goste pogotkom Đordija Alba na asistenciju Mesija za konačnih 4:0.

szólj hozzá: Schalke vs Galatasaray 2:3 MATCH HIGHLIGHTS

Turski Galatasaraj je u Gelzenkirhenu ostvario podvig. U uzbudljivom meču preokretom je došao do pobede nad nemačkim predstavnikom i zasluženo se probio u četvrtfinale.

Didije Drogba se nije upisao u strelce, ali je bio među najzaslužnijima za uspeh popularnog kluba iz Istanbula.

Revanš mečevi osmine finala Lige šampiona:

Barselona - Milan 4:0 ( 0:2) (Mesi 5, 40, Vilja 55, Alba 90)

Šalke - Galatasaraj 2:3 ( 1:1) (Nojštater 17, Bastos 63 - Altintop 37, Jilmaz 42, Bulut 90)

Sreda, 13. mart:

20:45 Bajern - Arsenal (3:1) 20:45 Malaga - Porto (0:1)

Odigrano ranije:

Mančester Junajted - Real Madrid 1:1, (1:2) Borusija Dortmund - Šahtjor 2:2, (3:0) Juventus - Seltik 3:0, 2:0 (1:0) PSŽ - Valensija 2:1, 1:1 (0:0)