Najjači meč španjolske druge lige u nedjelju bio je okršaj Deportiva iz La Corune, bivšeg uglednog prvoligaša, te B sastava Barcelone u kojem igra i izuzetno nadareni Rafa Alcantara. No, junak dana bio je jedan Meksikanac.

13.9.2011.
8:59
solucionpolitica.net

Gostujući kod druge momčad Barçe, nekadašnji član elitnog društva Lige prvaka ekspresno je poveo 3:0 dvama pogocima Lassada (8, 27) te fenomenalnim golom s polovice terena Andresa Guardada u 31. minuti.

Upravo je Meksikančev potez obilježio ovaj derbi španjolske druge lige u kojem je na kraju Deportivo iz La Corune slavio 3:2 (3:1) nakon što su rezultatski zaostatak Barcelone smanjili Rodri (35) te Rafa Alcantara poznatiji kao Rafinha (78).

24-godišnji meksički reprezentativac je u toj 31. minuti sjajno 'nanjušio' izlazak vratara Barçine B momčad i preciznim udarcem sa sredine terena postigao gol koji će sigurno konkurirati za jedan od najljepših ovoga mjeseca.