Nisu bili posebno uvjerljivi / Barca pobjedom na domaćem terenu došla na bod do Reala

Barca igrom nije bila posebno uvjerljiva protiv Almerije, ali pobjedom su uspjeli zaostati samo jedan bod za vodećim Realom.

3.3.2014.
8:41
AP

U dvoboju 26. kola španjolske Primere Barcelona je na Nou Campu pobijedila Almeriju s 4-1, te sada zaostaje samo jedan bod za vodećim Realom.

Barca igrom nije bila posebno uvjerljiva protiv Almerije, iako su poveli zarana pogocima Alexisa Sancheza (9) i Lea Messija (24), da bi žilavi gosti u 26. minuti smanjili preko Trujila. Domaćini su vodili samo s 2-1 do 83. minute kada Messi pogađa gredu, a veteran Carles Puyol odbijenu loptu provodi u mrežu za 3-1, da bi u 89. minuti Xavi dalekometnim udarcem postavio konačnih 4-1.

U drugoj večernjoj utakmici Rayo Vallecano je kod kuće slavio protiv Valencije s 1-0 pogotkom Larriveya (61). Rayo je u grčevitoj borbi za ostanak ostao pretposljednji, ali sada samo tri boda od 17. mjesta i spasa.