AO: / Zimonjić i Nestor u polufinalu!

Bez većih problema savladali domaći par

21.1.2014.
16:13

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor plasirali su se u polufinale Australijan opena, pošto su savladali domaći par Aleks Bolt - Endru Vitington sa 6:2, 7:6 (7:1).

Trofejni tandem tenisera će se za finale boriti protiv Erika Butorca i Rejvena Klasena, koji su bili bolji od Trita Hueja i Dominika Igloa (6:7, 7:6, 6:4)

Prvi set Zimonjić i Nestor su završili rezultatom 6:2, a presudio je stopostotan učinak osvojenih poena nakon prvog servisa (12/12). Veća drama je viđena u drugom setu, koji je trajao čak 49 minuta.

Srpski i kanadski teniser su iskoristili su dve od tri brejk lopte u prvom setu, a sebi su dozvolili tek jednu neiznuđenu grešku, uz ukupno devet vinera. U drugom nije bilo oduzetih servisa, a set je prelomio veći broj vinera (22-10) u korist Zimonjića i Nestora.