AO: / Đoković posle maratona u četvrtfinalu (VIDEO)

Srpski teniser posle velike borbe u pet setova je pobedio Stanislasa Vavrinku

20.1.2013.
15:42

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Švajcarca Stanislasa Vavrinku sa 3:2 (1:6, 7:5, 6:4, 6:7: 12:10), u četvrtom kolu Australijan opena.

Branilac titule nije briljirao, ali je na kraju uspeo da slomi otpor neugodnog protivnika posle pet sati igre i izbori 15. uzastopno četvrtfinale nekog Gren slem turnira.

Rival našem teniseru u borbi za polufinale biće Čeh Tomaš Berdih koji je bio bolji od Kevina Andersona iz Južne Afrike.

Podsetimo, ranije danas od turnira u Melburnu oprostili su se Janko Tipsarević i Ana Ivanović.

Tipsarević je predao meč Špancu Nikolasu Almagru, dok je Ivanovićeva glatko poražena od Agnješke Radvanske iz Poljske.

Prvi set je u potpunosti pripao Vavrinki koji je čak tri puta oduzeo servi Đokoviću za ubedljivih 6:1.

Silovito je krenuo Švajcarac i u drugom delu igre, pošto je imao prednost od 4:1, ali je prvi reket sveta zaigrao mnogo bolje i uspeo da izjednači, a potom i da stigne do poravanja rezultata - 7:5.

U trećem setu viđena je izjednačena borba. Đoković u najvažnijim trenucima bio dovoljno koncentrisan i bolje je odigrao važne poene, što je bilo dovoljno za 2:1 u setovima.

Kao i u prethodnom delu igre, oba rivala su vodila veliku bitku, a set je odlučen u taj-brejku. Vavrinka je manje grešio i na kraju došao do petog seta.

Odlučujući set igrao se gem za gem, a Švajcarac je bio bližu brejku. Ipak, Đoković je nije ispuštao servis i konačno je u 22 gemu došao do prilike da završi meč. Vavrinka je uspeo sa spasi dve meč lopte, ali ne i treću za konačnih 12:10.