Wenger i navijači Arsenala se sledili od straha!

Ako je gledao prijateljski susret između Urugvaja i Nizozemske, trener Arsenala se zasigurno šokirao nakon brutalnog uleta u noge Robinu van Persieju.

9.6.2011.
11:48

Robin van Persie je nastavio utakmicu i bio jedan od pet Nizozemaca koji su odradili svih 90 minuta protiv Urugvaja. Sporni trenutak zbio se u 30. minuti, a paniku kod Arsenea Wengera izazvao je Diego Lugano.

Bez imalo poštovanje prema suparniku, kao i činjenici da se radilo o prijateljskom susretu, urugvajski je branič s dvije noge brutalno uletio napadaču Arsenala i izazvao paniku kod Wengera (ukoliko je Francuz gledao ovaj meč).

Naime, trener londonske momčadi je na sličan način u studenom 2009. ostao bez Van Persieja do kraja sezone. Tada je u prijateljskom ogledu s Italijom sjajnog Nizozemca 'sredio' Giorgio Chiellini.

Ovoga puta, srećom po Wengera i sve navijače Arsenala, njihov ponajbolji igrač je prošao bez ozljede, prvenstvo zahvaljujući tome što je Lugano promašio Van Persiejeve noge.

Ono što zabrinjava jest reakcija glavnog suca koji čak nije svirao ni prekršaj, a kamoli pokazao žuti ili crveni karton Urugvajcu.

Utakmice je završila bez pobjednika 1:1, a oba gola zabili su igrači Liverpoola - Luis Suarez u 82. minuti za Urugvaj, a Dirk Kuyt u sudačkoj nadoknadi za Nizozemce.

U ruletu jedanaesteraca bolji su bili Urugvajci koji su se tako barem simbolično revanširali Oranju za poraz u polufinalu SP-a 2010.