Kako je Dubrovnik dobio svoj grb?
Knežev dvor povodom proslave Feste svetog Vlaha predstavlja zanimljivu izložbu pod nazivom Državni grb Dubrovačke Republike kroz povijest autora Frana Čizmića.
U petak, 5. veljače u Kneževu dvoru s početkom u 19 sati, u organizaciji Kulturno - povijesnog muzeja Dubrovačkih muzeja, a povodom proslave Feste svetog Vlaha, upriličit će otvorenje izložbe
Cilj izložbe je dati cjelovit prikaz povijesnog razvoja državnog grba Dubrovačke Republike. Analizirat će se podrijetlo državnog grba, njegova simbolička uloga u životu Republike, značenje u međunarodnim odnosima, kao i promjene u njegovu prikazivanju, kroz vrijeme i u različitim medijima. Osim državnog grba, dat će se i pregled ostalih državnih obilježja (sv. Vlaho, grb Libertas i dr.).
Izložba će se moći pogledati svakim danom od 9 do 16 sati u Kneževu dvoru.