Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Infocentar /

Festival orgulja Heferer donosi 16 koncerata

Festival orgulje Heferer, u okviru kojega će se održati 16 koncerata na obnovljenim orguljama, održat će se od 1. kolovoza do 21. prosinca diljem Hrvatske.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Koncerti će se održavati u crkvama i katedralama, od Dubrovnika, Tučepa, Komiže i Postire do Lovrečana, Ozlja, Krapine, Daruvara, Nove Gradiške, Županje i Zagreba.

Festival zatvara veliki koncert u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, kojim će se obilježiti i 80. rođendan hrvatskog skladatelja i orguljaša Anđelka Klobučara, najavio je producent Festivala Anđelko Maras.

Podsjetio je da je od osnutka 1994. na Festivalu bilo izvedeno više od 200 koncerata u sedamdesetak mjesta i gradova u Hrvatskoj. Taj festival potaknuo je pokretanje mnogih sličnih glazbeni ciklusa u Hrvatskoj, dodao je.

Koncerti se izvode na orguljama koje je restaurirala Umjetnička radionica Heferer, po kojoj se festival zove, uz nastupe domaćih i inozemnih soprana i mezzosporana.

Tomislav Faullend Heferer iz te tvrtke predstavio je novorestaurirane orgulje s ovogodišnjeg Festivala, među kojima su i orgulje u "Lisinskom", izrazivši nadu da će se nakon završnog festivalskog koncerta u toj dvorani početi kontinuirano održavati nastupi na orguljama.

Po riječima akademika Nedjeljka Fabria, zahvaljujući radionici Heferer koja je s Koncertnom direkcijom pokrenula festival, svakog ljeta i jeseni u Hrvatskoj "oživi moć tog najraskošnijeg glazbala svijeta i ljudskog roda".

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike