Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Ostalo /

Beko izvlačio novac iz Luke Beograd zato što je i Mišković to radio

Niko mu na saslušanju nije rekao da je kršio zakon

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Biznismen Milan Beko na saslušanju u policiji izjavio je da je novac iz Luke Beogad prebacivao na račune svojih firmi, jer je prethodno, bez njegovog znanja, to uradio njegov partner Miroslav Mišković, piše današnji Blic, a prenosi Tanjug.

- Mišković je izvlačio novac iz Luke i prebacivao ga na firme koje su se vodile na njegovu decu. Uradio je to bez mog znanja. Kasnije sam shvatio šta radi i da su u pitanju milioni. Zato sam i ja posle prebacivao novac na svoje firme - izjavio je Beko na jučerašnjem saslušanju, tvrdeći da je njegovo poslovanje bilo potpuno u skladu sa zakonom, piše list.

Beko nije hteo da komentariše ova saznanja Blica, ali je tom listu rekao da je u svojstvu građanina dao izjavu predstavnicima MUP-a i Tužilaštva o sticanju akcija Luke Beograd od strane "Wordfina".

- Niko mi tokom jučerašnjih razgovora nije rekao da sam kršio zakon, niti da ću ponovo biti pozvan na saslušanje - rekao je Beko Blicu, nakon šest sati razgovora sa inspektorima i predstvnicima Tužilaštva.

Prema njegovim rečima, lično je insistirao da, slično kao i prilikom prošlog susreta sa inspektorima, razgovor traje duže od zakonski utvrđena četiri sata, a "kako bi se sve zlonamerne insinuacije oko Luke Beograd, koje traju godinama, konačno privele kraju u jednom pravnom postupku". Nije, kako dodaje, mislio da će prilikom dolaska u policiju biti uhapšen.

- Odgovorio sam na sva pitanja koja se tiču sticanja vlasništva Luke Beograd nad drugim preduzećima i nekretninama, kao i poreskim implikacijama u vezi s tim. Naravno, sve to sam potkrepio i odgovarajućom dokumentacijom - objasnio je Beko za Blic.

Saslušanje vlasnika Luke Beograd počelo je u 10 sati, a završeno je u 15.45. Milan Beko je, nakon okončanog razgovora izašao na sporedan izlaz iz zgrade Palate "Srbija" na Novom Beogradu, izbegavši novinarske ekipe koje su ga čekale.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike