Želite znati kako banci uzeti 20.000 dolara?

Navijači NBA kluba Oklahoma Cityja pronašli su idealan način kako prije Božića podebljati svoj kućni budžet i osigurati blagdane iz snova.

21.12.2010.
14:16

Tijekom poluvremena subotnje utakmice između Oklahoma Cityja i Cleveland Cavaliersa, navijač domaćina Robert Yanders ostvario je svoju božićnu želju. Sretni Amerikanac pogodio je tricu s centra u tradicionalnom natjecanju koje sponzorira MidFirst banka i lako zaradio 20.000 dolara.

Zanimljivo je da je ovo već druga utakmica zaredom da navijači 'pobjeđuju' banku, a te je večeri sve zapravo išlo domaćinu. Thundersi su uništili Cavse sa 106:77 u svom Ford Centru i popravili omjer pobjeda i poraza na 17-8.

Sjajno ide i Dallas Mavericksima koji su gostujućom 98:96 pobjedom prekinuli niz pobjeda Miami Heata na brojci 12. Junak pobjede Mavsa u Miamiju bio je Jason Terry koji je svih svojih 19 koševa postigao u posljednjoj četvrtini.

U prvih 36 minuta goste je u utakmici držao Dirk Nowitzki sa 26 ubačaja. Dallasu je ovo drugi put ove sezone da je prekinuo niz od 12 pobjeda svojih suparnika, ranije su to učinili i San Antonio Spursima. U redovima Heata najefikasniji je bio Dwyane Wade s 22 koša uključujući i beznačajnu tricu u posljednjoj sekundi kojom je samo smanjio rezultat na konačnih 96:98, dok su LeBron James i Chris Bosh postigli po 19 poena.

Vodeći sastav lige i dalje su San Antonio Spursi koji nakon 118:110 pobjede protiv Phoenix Sunsa imaju omjer pobjeda i poraza 24-3. Svih pet članova početne postave Spursa postiglo je dvoznamenkast broj poena, ali najefikasniji je bio igrač s klupe Gary Neal sa 22 ubačaja. Tim Duncan je dodao 20 pogodaka uz 15 skokova. Kod Sunsa, kojima se u San Antoniju još nisu priključili novi igrači angažirani u razmjeni tijekom vikenda (Carter, Gortat, Pietrus), najučinkovitiji je bio Jared Dudley sa 27 koševa.

U obračunu momčadi iz skupine Southeast Atlanta Hawksi svladali su Orlando Magic sa 91:81. Al Horford je s 24 koša i 11 skokova predvodio pobjednike, dok je Dwight Howard s 19 poena i 20 skokova bio najbolji u redovima poraženih.