Vujčić i društvo zasad spasili Cibonu!

Peto kolo Eurolige produžilo je nadu Cibosa u čevrtfinale. Spasio ih je Olympiacos, razbivši Caju Laboral u Ateni 102:85.

5.3.2010.
1:44

arti-201003030698006Bit će teško Ciboni izboriti četvrtfinale u svojoj skupini C, ali nada i dalje tinja, zahvaljujući odličnoj partiji Vujčićeve momčadi protiv jakih Španjolaca.

Gosti su bolje krenuli u susret, ali grčka je momčad pred vatrenom domaćom publikom uspjela stići mali zaostatak i u drugi dio ući sa 49:45.

U trećoj četvrtini domaći su potpuno nadigrali Španjolce i do kraja nisu dopustili iznenađenje. Nikola Vujčić zabio je 14 poena za 19 minuta, uz gotovo stopostotni šut. Solidan je bio i drugi hrvatski košarkaš u ovom susretu, Stanko Barać koji je za 29 minuta upisao 11 koševa, tri skoka i dvije asistencije. Najbolji strijelac gostiju opet je bio Mirza Teletović s 25 poena.

U skupini E, Partizan je u Beogradu izgubio od Panathinaikosa 66:82 i propustio osigurati četvrtfinale. Sada se Beograđani moraju uzdati upravo u PAO, koji bi ih pobjedom nad Maroussijem u zadnjem kolu gurnuo dalje.

Partizan može odlučiti i sam o svojoj sudbini, ali u tom slučaju mora pobijediti Barcelonu u gostima.