UNUTARNJA KONTROLA /
KBC Split pokrenuo istragu zbog smrti Kanađanina: Došao zbog kašlja, a onda mu se stanje naglo pogoršalo
×
Foto: Ivo Cagalj/PIXSELL
12.5.2023.
10:11
Ivo Cagalj/PIXSELL
U splitskome Kliničkome bolničkom centru (KBC) u petak ujutro je počela unutarnja kontrola zbog smrti kanadskog državljanina koji je u četvrtak ujutro umro na Jedinici intenzivnog liječenja.
Riječ je o kontroli KBC- a, a ne Ministarstva zdravstva kako je sinoć Hina objavila.
KBC: Pacijentu pružena odgovarajuća skrb
Kanađanin (69) je umro nakon što se u dva navrata liječio u toj bolnici. Prvi put tri dana krajem travnja i u drugom navratu deset dana. Liječnicima se obratio zbog problema s kašljem, pa je bio zadržan na Klinici za plućne bolesti, a stanje mu se naglo pogoršalo u srijedu nakon čega je prebačen u Jedinicu intenzivnog liječenja.
KBC je ustvrdio da je pacijentu tijekom hospitalizacije pružena odgovarajuća skrb i liječenje te je učinjena slikovna i laboratorijska obrada.
Supruga uvjerena da nije trebao umrijeti
"Pacijentu se jučer stanje naglo pogoršalo. Provedeni su svi postupci intenzivnog liječenja, ali je pacijent nažalost preminuo. Povjerenstvo za unutarnji nadzor istražit će sve okolnosti liječenja pacijenta. Za sve osobe preminule u bolnici postoji obveza provođenja obdukcije", rekli su sinoć u KBC Split, koji je najavio da danas počinje unutarnja kontrola.
Njegova supruga se obratila medijima uvjerena da on nije trebao umrijeti, te je rekla kako ne želi da se nad njim napravi obdukcija.
Ministarstvo zdravstva traži žurno očitovanje
Ministarstvo zdravstva zatražilo je u petak žurno očitovanje Kliničkog bolničkog centra (KBC) Split zbog smrti kanadskog državljanina, koji je u četvrtak ujutro preminuo na Jedinici intenzivnog liječenja, a u tijeku je i unutarnja kontrola u bolnici.
Zdravstvena inspekcija Ministarstva zdravstva jutros je zaprimila obavijest o preminulom pacijentu u KBC-u Split te je ministarstvo zatražilo očitovanje bolnice na temelju kojega će zdravstvena inspekcija poduzeti daljnje korake.
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
najčitanije
UTOPIJA ILI REALNOST? /
Muskov 'univerzalni visoki dohodak': Provjerili smo budućnost u kojoj nećete morati raditi
BLIZU BENZINSKE /
Teška nesreća u Pitomači: Jedna osoba poginula u sudaru, auto odbačen u cisternu
ANA DE ARMAS /
Bivša djevojka Toma Cruisea izgleda sve bolje: Ne biste vjerovali koji rođendan slavi
A TEK OPRAVDANJE... /
HZZO ne pokriva troškove prijevoza mrtvorođene djece do mjesta pokopa: 'Sramotno!'
MALE NAVIKE /
Mislite da pravilno nanosite SPF? Provjerite činite li ove pogreške
Regionalni portali
kaportal /
Policija u vikend na karlovačkom području utvrdila 158 prometnih prekršaja! Kapitalac 60-godišnjak
emedjimurje /
Osnovna škola Sveta Marija završila projekt vrijedan 800.000 eur
RI PORTAL /
Rujevica ima svoje pobjednike na tribinama! Pogledajte tko je sve bodrio Bijele
dubrovački dnevnik /
Imate pravo na refundiranje novca za privatne preglede: Evo kako do povrata
e zadar /
Zadarski maslinari briljirali na najvećem svjetskom natjecanju: Nadmašili smo sami sebe
SiB /
Dijete mlađe od 14 godina vozilo moped bez kacige: Majci prijeti velika kazna
Još iz rubrike
UNUTARNJA KONTROLA /
KBC Split pokrenuo istragu zbog smrti Kanađanina: Došao zbog kašlja, a onda mu se stanje naglo pogoršalo