skandinavska ljepotica /

Švedska nakon produžetaka izborila finale Eura: Palicka briljirao na vratima, Dancima nije pomoglo ni 12 pogodaka sjajnog Hansena

U dvoboju skandinavskih susjeda gledali smo pravu ljepoticu, a Šveđani su na kraju odnijeli pobjedu nakon produžetaka i izborili finale protiv Španjolske

26.1.2018.
22:26
Dalibor Urukalović/PIXSELL

Prava ljepotica odigrala se u drugom polufinalnom susretu Europskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj između Švedske i Danske

U dvoboju skandidavskih susjeda, bolji nakon 30 minuta su bili Šveđani, koji su na poluvremenu bili prednosti od 16:14.

U drugom dijelu Šveđani su održavali prednost ponajviše zahvaljujući fenomenalnim obranama vratara Palicke, no Danci su u posljednjih 10 minuta povukli i na kraju izborili produžetak. Hansen je 3 sekunde prije kraja bacio brzu loptu na desno krilo, a Svan s istekom vremena pogodio za 28:28 i produžetak.

Najbolji pojedinci u redovima Šveđana bili su Zachrisson s 8 te Gotfridsson i EKberg s po 7 pogodaka, a Palicka je upisao 20 obrana, dok je Dance predvodio fenomenalni Mikkel Hansen s 12 pogodaka, a pomagao mu je i odlični Lauge Schmidt s 11 pogodaka.

Posljednje dvije utakmice na turniru igrat će se u nedjelju. Od 18 sati Francuska i Danska borit će se za broncu, a u 20:30 na teren će u velikom finalu izići Švedska i Španjolska.