Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
STRAH MEĐU POREZNICIMA: /

Bijesne građane više neće tolerirati i stat će im na kraj

Da poreznicima nije lako obavljati svoj posao potvrđuje i nedavni incident u jednom od zagrebačkih ureda kada je nezadovoljni obveznik službenici zaprijetio 'molotovljevim koktelom'.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

​Prilikom obavljanju svakodnevnih dužnosti službenici Porezne uprave sve se češće nalaze pod pritiscima, vrijeđanjima pa čak i opasnim prijetnjama od strane poreznih obveznika, objavljeno je na stranicama Porezne uprave.

Nije mu se svidjela obavijest iz Porezne

Kao primjer su izdvojili nedavni incident u jednom od zagrebačkih ureda Porezne uprave, koji je odmah prijavljen nadležnim tijelima, odnosno policiji. Porezni obveznik je naime tražio priznavanje oslobođenja plaćanja poreza na promet nekretnina. Nakon iznošenja svih relevantnih činjenica predmeta, službenica Porezne uprave potvrdila je stav nadležnog referenta, odnosno obveznika je opet obavijestila da sukladno važećim propisima RH nema pravo na oslobođenje plaćanja navedenog poreza.

Bacit ću vam 'molotovljev koktel'

No, nezadovoljstvo građanina je bilo toliko da je dan poslije razgovora sa službenicom PU uputio prijetnje da će baciti 'molotovljev koktel' na dotični ured Porezne uprave u Zagrebu.

Sve će prijavljivati

Stoga će Porezna uprava nadležnim tijelima prijavljivati i najmanju prijetnju od strane poreznih obveznika ili drugih stranaka i to bez obzira radi li se o telefonskim ili drugim vrstama prijetnji, bilo kakvom maltretiranju ili ponižavanju službenika Porezne uprave.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike