Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Vijesti /

Stigao treći zahtjev za ocjenu ustavnosti referendumskog pitanja

Ustavnom sudu stigao je još jedan zahtjev za ocjenom ustavnosti referendumskog pitanja 'Jeste li da se brak Ustavom definira kao životna zajednica muškarca i žene'.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Već treći zahtjev ustavnom sudu da ocjeni referendumsko pitanje predale su u srijedu ujutro predstavnice lezbijske udruge Kontra, LGBT udruge Rišpet i Ženske mreže Hrvatske.

''Smatramo da se Ustavni sud treba očitovati o ustavnosti ovog pitanja jer se radi o pitanju ljudskih prava, ljudska prava nikada ne bi smjela biti pitanje referenduma. Na referendumu se nikada ne bi trebalo odlučivati o ljudskim pravima, a osobito o ljudskim pravima manjina. Pravo na zaštitu obiteljskog života jedno je od temeljnih ljudskih prava i oni je zaštićeno kako Ustavom, tako i brojnim konvencijama za zaštitu ljudskih prava'', rekla je Sanja Juras iz udruge Kontra.

Nešto vas je oduševilo, naljutilo, rastužilo ili potaknulo da potražite dodatne informacije? Za slanje konstruktivnih, smislenih komentara uveli smo posebnu adresu komentari@portal.net.hr kako bismo i dalje saznali što mislite o temama o kojima pišemo.

Namjera nam je redovito objavljivati komentare čitatelja za koje procijenimo da su konstruktivni te da iz njih svi zajedno možemo nešto naučiti.

Pišite nam.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike