Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Vijesti /

Rojevi komaraca usred dana napadaju građane

Osječani su naviknuti živjeti s komarcima i boriti se s njima. Ali ne i na kraju rujna. Monitoringom je u subotu zabilježeno trostruko više od podnošljivih 15 uboda u 15 minuta.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Rojevi komaraca pojavili su se u svim dijelovima Osijeka, a napadaju čak i u podne kad inače miruju. Omeli su i secesijski festival, ali i svakodnevne aktivnosti građana Osijeka.

Mnogo ih je i iznimno su aktivni. Zaprašivanja nakon kiša i poplava nije bilo.

"Imamo treću generaciju u ovom trenutku koja je izletjela kao posljedica poplava. To je iz Kopačkoga rita i ovog dijela Drave što se izlila. Činjenica da je vrijeme toplo i poplava je u kasno doba godine izazvala ovu treću generaciju", pojasnio je za RTL v.d. pročelnika Zdravstvene i socijalne skrbi Grada Osijeka Romano Kristić.

Za borbu protiv komaraca Osijek ima deset milijuna kuna, a do sada je potrošeno je četiri kuna.

Prava elementarna nepogoda

Čini se da je gradski stožer za borbu protiv komaraca ipak zakazao, jer nakon poplava nije proveden larvicidni tretman (uništavanje ličinki komaraca na otvorenim leglima) po zaostalim barama.

Rojevi komaraca koji napadaju Osječane ne samo da su javnozdravstveni problem, već su za najveći slavonski grad i prava elementarna nepogoda.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike