Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
PRED NAMA JE VRUĆ VIKEND, A ONDA STIŽE VELIKA PROMJENA VREMENA: /

Od ponedjeljka kiša, pljuskovi i drastično zahlađenje!

Do kraja tjedna prevladavat će sunčano, vrlo toplo i vruće vrijema, no već u ponedjeljak sa zapada jače naoblačenje uz kišu i pljuskove s grmljavinom te svježije.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Od nedjelje jugo i južni vjetar u jačanju, na sjevernom dijelu u okretanju na buru, prognoza je DHMZ-a.

Klimatološke obrade meteorološkog ljeta tek će se objaviti, no sasvim je sigurno da aktualno ljeto u konačnici neće biti ni blizu vruće kao prošlo, iako se posvuda bilježi pozitivno temperaturno odstupanje od temperaturnog prosjeka, piše Crometeo.

Do kraja tjedna vruće i stabilno

Dok u unutrašnjosti zemlje i dijelu sjevernog Jadrana oborina nije nedostajalo, u velikom dijelu Dalmacije, osobito uz obalu i na otocima, počinju se osjećati posljedice ljetne suše. Pri tome je osobito sušno bilo u srpnju, kada su mnoga mjesta u Dalmaciji zabilježila tek jednoznamenkastu mjesečnu količinu oborina, a stanje je vrlo slično i za kolovoz za obalu i otoke srednje i južne Dalmacije.

Svi se prognostički modeli slažu da nas do kraja tjedna očekuje stabilno vrijeme uz obilje sunca i visoke temperature zraka. Kratki popodnevni pljuskovi uglavnom su sporadično mogući u planinskom području. Temperature zraka bit će visoke, više od normale za dio godine.

Tako će u mnogim predjelima posljednjeg dana kolovoza najviša dnevna temperatura biti oko vrućih 30°C, a ponegdje i nešto viša od toga.

Kiša će razveseliti poljoprivrednike u Dalmaciji

Dodatno će zatopliti u unutrašnjosti zemlje prema kraju tjedna, a u dane vikenda postoji mogućnost da se na krajnjem istoku Slavonije temperature približe vrlo vrućih 35 Celzijevih stupnjeva, nakon čega stiže osvježenje.

Kiši i osvježenju mnogi bi se razveselili, osobito poljoprivrednici u Dalmaciji, no kada će stići do naših krajeva ostaje neizvjesno. Izvjesno je tek da će nas minimalno pet sljedećih dana pratiti pravo ljetno vrijeme.

 

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike