Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Vijesti /

Pravo glasa nema 17.000 osoba s invaliditetom!

Međunarodni dan osoba s invaliditetom ove godine u Hrvatskoj gotovo podudara s parlamentarnim izborima te se upozorava da je oko 17 tisuća osoba s invaliditetom lišeno poslovne sposobnosti.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, njihova pravobraniteljica Anka Slonjšak upozorila je da osobama s invaliditetom treba dati priliku, uključiti ih u odluke koje se tiču njih samih, omogućiti im da rade i time stječu sredstva za samostalan život, neovisnost i samopouzdanje.

Rekla je da se Međunarodni dan osoba s invaliditetom ove godine u Hrvatskoj gotovo podudara s parlamentarnim izborima i upozorila da je oko 17 tisuća osoba s invaliditetom lišeno poslovne sposobnosti, od kojih većina potpuno. Zato neće moći izaći na izbore jer su izbrisani iz biračkoga popisa, piše HRT.

Podsjeća i da je u hrvatskome zakonodavstvu regulirano glasovanje za osobe koje su lišene slobode, ali nije za one koji žive u ustanovama socijalne skrbi jer im država ne može osigurati skrb na drugačiji način.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike