očitali im rukometnu lekciju / Nijemci napravili prvi korak prema polufinalu: nemoćni Mađari ostali na -10

Forma Nijemaca u prvom krugu dizala se kako je vrijeme odmicalo, dok je Mađarska prikazala standardnu 'klimavu' formu

22.1.2016.
20:00
AP Images

U utakmici prvog kola skupine 2 Njemačka je u Wroclawu Mađarskoj očitala pravu lekciju iz rukometa, pobijedivši s ogromnih 29-19.

Njemačka je u prve tri minute utakmice napravila mini seriju 3-0 i tu je susret praktički bio završen.

Do poluvremena su Nijemci stvorili razliku od 17-9, a na kraju je rezultat bio velikih 29-19.

U pobjedničkim redovima najefikasniji je bio Fabien Wiede sa šest postignutih pogodaka, dok su za Mađarsku po tri pogotka postigli Jamali te prezimenjaci Laszlo i Kornel Nagy.

Njemačka se sada na vrhu skupine pridružila Danskoj i Španjolskoj sa četiri sakupljena boda, dok su Mađari ostali na začelju bez bodova.