Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Neobična pojava na Jadranu /

'Mogu i ubosti, vide se zaglavljeni u kupaćima': Evo zašto vas ovih dana more 'peče i svrbi'

Za sve su krive igličaste krljušti sitnih planktonskih puževa kojisu se razmnožili

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Ako ovih dana uživate na odmoru na jadranskoj obali, možda ste primijetili nešto neuobičajeno u moru.

Naime, sitni planktonski puževi "krezei" su se ponovo razmnožili zbog čega se u moru mogu vidjeti blago ružičasti oblaci malenih iglica, objavili su to iz Akvarija Piran na svojoj Facebook stranici.

"Ako osjetite malo peckanje i svrbež dok plivate, krivci su njihove igličaste krljušti velike oko jednog centimetra", dodali su.

Hrane se tako da izbacuju duge pramenove sluzi u more nalik na ribarsku mrežu te je zatim uvlače u svoja usta. Iz slovenskog Nacionalnog instituta za biologiju poručuju da nema opasnosti za plivače.

Radi se o organizmima koji vole toplinu, zbog svog oblika nekad mogu ubosti, a često se mogu pronaći i zagljavljeni u kupaćim kostimima, prenosi Jutarnji list.

POGLEDAJTE VIDEO: U Karlobagu obnovljena plaža stara sto godina. Kabine će naplaćivati po euro na dan

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike