IDE U UTRKU /
Marija Selak Raspudić objavila video s porukom Tomaševiću: 'Da se niste ipak malo preračunali?'
×
Foto: Facebook
8.4.2025.
11:57
Facebook
Marija Selak Raspudić objavila je svoju kandidaturu za zagrebačku gradonačelnicu na lokalnim izborima, doznaje RTL Danas.
Nezavisna saborska zastupnica i bivša članica Mosta, koja se u prosincu kandidirala na predsjedničkim izborima, nastavlja političku borbu te sada želi doći na čelo glavnoga grada. Time broj protukandidata koji žele srušiti zagrebačkog gradonačelnika Tomislava Tomaševića sve više raste, a Selak Raspudić bila bi jedina žena u toj političkoj utakmici.
U videu koji je objavila na Facebooku poručila je Tomaševiću i Možemo!: "A da se niste ipak malo preračunali?".
'Zagreb vapi za promjenama'
Ovih su dana novi plakati uz zagrebačke prometnice s natpisom "Neka pobijedi bolja" izazvali veliku pažnju, a neki su pomislili kako iza kampanje stoji upravo Selak Raspudić.
Iako do sada nije službeno otkrivala kreće li u utrku za zagrebačku metropolu, krajem prošle godine je u studiju RTL-a Danas kazala da je iz razgovora sa Zagrepčanima shvatila da ljudi nisu zadovoljni stanjem u gradu te da "Zagreb vapi za promjenama i to svi primjećuju".
Na predsjedničkim izborima krajem prošle godine nije uspjela proći u drugi krug, osvojivši treće mjesto s malo više od devet posto glasova. U izbornoj noći kazala je da je to tek početak i "prva od bitaka".
Tko sve želi u utrku za Zagreb?
Osim Tomaševića, koji se nada drugom mandatu na čelu Zagreba, za gradonačelničku fotelju borit će se influencer Ivan Bašić, bivši čelnik SDP-a kojeg podržava platforma Servus Zagreb Davor Bernardić, nezavisni gradski vijećnik Trpimir Goluža, HDZ-ov Mislav Herman, potpredsjednik stranke Fokus Vedran Jerković, odvjetnik i povjesničar Tomislav Jonjić koji se također bio kandidirao na predsjedničkim izborima.
Tu je i nezavisni Pavle Kalinić te bivši Bandićev suradnik Ivica Lovrić.
Kandidaturu je najavio i Alin Kavur, mnogima poznatiji kao Dado iz kultne serije Smogovci koji ju je u međuvremenu povukao.
POGLEDAJTE VIDEO: Povratak otpisane 'kninske kraljice'. Odvjetnici otkrivaju što ako dobije izbore
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
najčitanije
DRAMA KUPA /
Lazio Tome Bašića izbacio Milan: Allegri Modrića uveo tek u samoj završnici
UTRKA ZA NASLOV /
Max Verstappen uoči velikog finala: 'Znam da sam u glavama svojih suparnika'
ŽERA U DIREKTU /
Frontmen Crvene Jabuke o 40 godina karijere, Halidu i Sarajevu
ŽERA KOD MOJMIRE /
O Halidu, baladama i 40 godina Crvene jabuke: 'Bio je poštenjak, jednostavan i pravo lice BIH'
PREGLED DANA /
Pamela Anderson mijenja prezime, evo kako će se sada zvati: 'Želim se vratiti korijenima'
Regionalni portali
403 Forbidden
Još iz rubrike
IDE U UTRKU /
Marija Selak Raspudić objavila video s porukom Tomaševiću: 'Da se niste ipak malo preračunali?'