preokret čeha / Makedonci u domaćinskom ambijentu prokockali pet pogodaka razlike: Česi u Varaždinu do pobjede u posljednjoj minuti

Makedonci će imati za čime žaliti jer su u posljednje četiri minute promašili dva sedmerca. Kod rezultata 23-23 neprecizan je bio Kiril Lazarov, a na kraju utakmice i Manaskov

23.1.2018.
22:15
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Česi su u Varaždinu stigli do važne pobjede nakon što je Tomas Mrkva obranio sedmerac Dejanu Manaskovu nakon isteka 60. minute. Ruski suci su sedmerac dosudili nakon pregleda video zapisa, a Manaskov je propustio priliku izboriti remi i tako ostaviti Makedonce u igri za polufinale.

Kao da igraju kod kuće: pogledajte navijački spektakl koji su Makedonci priredili svojim reprezentativcima na varaždinskim tribinama

Bila je to utakmica u kojoj je Makedonija vodila veći dio utakmice. Makedonci su u drugom poluvremenu u tri navrata imali četiri gola viška (17-12, 18-13, 19-14), a u 42. minuti i najvećih +5 (20-15). Ipak, Česi su u 53. minuti uspjeli izjednačiti na 22-22, a tri minute prije kraja stići i do prvog vodstva na utakmici (24-23). Minutu i pol prije kraja poveli su 25-24 i uspjeli obraniti prednost.

Makedonci će imati za čime žaliti jer su u posljednje četiri minute promašili dva sedmerca. Kod rezultata 23-23 neprecizan je bio Kiril Lazarov, a na kraju utakmice i Manaskov.

Čehe su do pobjede predvodili Pavel Horak s osam golova, te Stanislav Kasparek sa šest golova, dok su kod Makedonaca najefikasniji bili Filip Taleski s pet, te Martin Velkovski,Filip Mirkulovski i Stojanče Stoilov sa po četiri gola.