Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
DOBIO UVJETNU KAZNU /

Konačno presuda Horvatinčiću: kriv je za izazivanje nesreće u kojoj su poginule dvije osobe

Tomislav Horvatinčić proglašen je krivim za izazivanje pomorske nesreće u kolovozu 2011. godine, u kojoj su poginule dvije osobe. Osuđen je na godinu i osam mjeseci zatvora uvjetno na tri godine

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Županijski sud u Šibeniku proglasio je Tomislava Horvatinčića krivim za izazivanje pomorske nesreće u kojoj su 16. kolovoza 2011. godine kod Primoštena u naletu njegova 15-metarskog glisera Santa Marina na 12-metarsku jedrilicu Santa Pacienca poginuli talijanski nautičari Marinella Patella Salipetro i Francesco Salpietro.

Nepravomoćno je osuđen na godinu dana i osam mjeseci zatvora i tri godine uvjetno.

Mora platiti 167.365 kuna sudskih troškova.

Podsjetimo, u kolovozu 2011. godine, pored otočića Maslinovik, Tomislav Horvatinčić se sa svojim gliserom, vozeći brže no što je dopušteno u obalnom pojasu, zabio u talijansku jedrilicu, te na mjestu usmrtio dvoje nautičara, talijanski bračni par.

(Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL)

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike