Kod Korčule ulovili neman dugu tri metra

Otac i sin iz mjesta Lumbarde na otoku Korčuli, po povratku iz ribarenja uz obalu, na dubini od samo jednog metara ugledali su morsku lisicu dugu tri metra i tešku 130 kilograma.

18.2.2010.
11:38
VOYO logo

Morska lisica od preko 100 kilograma ulov je ribara Frana Miline-Butare i njegov oca Ivana. Ovog rijetkog stanovnika Jadranskog mora ugledali su u plićaku uvale Sutivan, te su je zatukli drvenim produžetkom za kormilo. Golim rukama su je izvukli na obalu.

Ribari iz Lumbarde na otoku Korčuli neman od tri metra su narezali na komade, koji su završili na ribarnici, a dio je odvojen za gradele.

Do sada je na Korčuli ulov morske lisice rijedak, te je posljednji ulov u Lumbardi zabilježen prije 10 godina. Morska lisica smatra se slasnom morskom delicijom, piše Jutarnji list.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
JARAK
NE PROPUSTI!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
PROLAZNIKE IZBO NOŽEM /

Prijatelj napadnutog mladića opisao trenutke horora austrijskom Villachu: 'Bježao je krvav'