prokockali čistu pobjedu / Drama u Wroclawu: Šveđani u posljednjim trenucima iskoristili nesmotrenost Rusije i izborili bod

Ono što je trebalo biti mirna završnica pretvorilo se u katastrofu za Ruse, koji su nakon prvog pogotka Švedske imali novi napad, no izgubili su loptu i Jakobsson je u posljednjim trenucima pogodio za remi

22.1.2016.
22:40
AP Images

U drugoj utakmici dana Švedska i Rusija su u Wroclawu nakon velike drame podijelili bodove.

Utakmica je od samog početka bila potpuno neizvjesna i igralo se gol za gol.

Šveđani su u 25. minuti poveli sa četiri razlike, no Rusi su u finišu prvog dijela zabili tri brza pogotka i na predah se otišlo s rezultatom 15:15.

U istom ritmu nastavilo se i u drugom poluvremenu. U samoj završnici, u 58. minuti Dibirov je zabio za 28:26, a Šveđani su ostali s igračem manje do kraja susreta.

Ipak, ono što je trebalo biti mirna završnica pretvorilo se u katastrofu za Ruse, koji su prvo primili pogodak, a zatim u napadu izgubili loptu i Jakobsson je u posljednjim trenucima pogodio za remi.

Najbolji strijelac Šveđana bio je Johan Jakobsson sa devet pogodaka, dok je kod Rusa Timur Dibirov zabio sedam pogodaka.

Rusija sada na tablici ima tri boda, dok je Švedska ovim remijem osvojila prvi bod.