Zašto su Banski dvori prešutjeli diplomatsku misiju?
Nagađa se da su Banski dvori prešutjeli javnosti ovu misiju jer je njenim dijelom bila i potpredsjednica Dalić.
Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva Martina Dalić i ministar zaštite okoliša i energetike Tomislav Ćorić bili su prije nekoliko dana na sastanku s predstavnicima MOL-a. Ne bi to bilo ništa čudno da njihovu diplomatsku misiju u Budimpešti vladajući nisu htjeli zadržati u tajnosti.
No, Nacional je razotkrio priču i dobio službenu potvrdu s Markova trga da su Dalić i Ćorić 25. i 26. siječnja doista razgovarali s čelnicima MOL-a.
A što su članovi Vlade radili na tom prešućenom sastanku? Navodno su s Jozsefom Molnarom i Peterom Wintermantelom razgovarali o otkupu dionica Ine i njenoj ulozi u krizi Petrokemije.
Nagađa se da su Banski dvori prešutjeli javnosti ovu misiju jer je njenim dijelom bila i potpredsjednica Dalić, čiji je suprug Niko Dalić član Uprave Ine, pa je jasno da se ona više ne izuzima iz rada Savjeta za Inu zbog potencijalnog sukoba interesa.
403 Forbidden
EP RUKOMET