Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević bio je strijelac prvog pogotka za svoj Dinamo iz Kijeva u visokoj 4:1 pobjedi na gostovanju kod turskog velikana Bešiktaša.

17.2.2011.
23:44

Dinamo Kijev je s čak 4:1 razbio Bešiktaš usred Istanbula i napravio veliki korak prema osmini finala Europske lige. Domaćine je načeo hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević u 27. minuti, a turski sastav izjednačio je deset minuta kasnije preko Ricarda Quaresme. Na odmor se otišlo s 1:1.

Odmah na početku drugog poluvremena gosti u razmaku od samo šest minuta postižu dva pogotka i rješavaju pitanje pobjednika prvog dvoboja 1/16 finala. Golove za Dinamo zabili su Ševčenko (50) i Yussuf (56).

Za poker u mreži Bešiktaša zaslužan je Gusev koji je u posljednjim minutama dvoboja bio precizan s bijele točke. Da nesreća po Turke bude veća - njihov ponajbolji igrač i strijelac, Quaresma, zaradio je crveni karton, te ga neće biti u uzvratu u kojem Bešiktašu treba pravo čudo kako bi prošao dalje.

Uzvratni susreti su 24. veljače izuzev utakmica CSKA - PAOK (22. veljače) i Porto - Sevilla (23. veljače)

Rangers - Sporting 1:1 (Whittaker 67 / Matias 89)

Sparta - Liverpool 0:0

Basel - Spartak Moskva 2:3 (Frei 37, Streller 42 / Kombarov 61, Dzjuba 70, Ananidze 90+2)

Young Boys - Zenit 2:1 (Lulić 47, Mayuka 90+4 / Lombaerts 19)

PAOK - CSKA Moskva 0:1 (Necid 29)

Sevilla - Porto 1:2 (Kanoute 66 / Rolando 58, Guarin 85)

Lille - PSV Eindhoven 2:2 (Gueye 4, De Melo 31 / Bouma 83, Toivonen 85)

Rubin - Twente 0:2 (De Jong 77, Wisgerhof 88)

Metalist - Bayer L. 0:4 (Derdiyok 23, Castro 72, sam 90, 90+2)

Napoli - Villarreal 0:0

Anderlecht - Ajax 0:3 (Alderweireld 31, Eriksen 59, El Hamdaoui 68)

Lech - Braga 1:0 (Runevs 72)

Bešiktaš - Dinamo Kijev 1:4 (Quaresma 37 / Vukojević 28, Ševčenko 50, Ajila 56, Gusev 90-11m)

Benfica - Stuttgart 2:1 (Cardozo 70, Jara 82 / Harnik 21)

BATE Borisov - PSG 2:2 (Bressan 17, Gordejčuk 81 / Erding 30, Luyindula 89)