Torcidina najveća noćna mora u Ligi prvaka!

Nakon posljednjih susreta kvalifikacija za Ligu prvaka poznati su svi sudionici najelitnijeg europskog klupskog nogometnog natjecanja.

26.8.2010.
10:55

arti-201008250111006Ajax je u Amsterdamu pobijedio Dinamo s 2:1, nakon što je prvi susret u Kijevu završio 1:1. Strijelci za Kopljanike bili su Suarez u 43. minuti i El Hamdaoui u 76. minuti. Andrij Ševčenko je u 82. minuti donio nadu Ukrajincima, no na tome je ostalo. Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević igrao je za goste do 88. minute, a u 13. minuti je dobio žuti karton.

Auxerre je nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice i pobjedom 2:0 protiv Zenita ušao u natjecanje po skupinama. Strijelci za francusku momčad bili su Hengbart (9) i Jelen (53). Ivica Križanac nije nastupio za Zenit koji je susret zaključio s dvojicom isključenih igrača. U 65. minuti je isključen Malaveev, a u 81. minuti i Hubocan.

Kopenhagen je pobijedio Rosenborg 1:0 i nakon gostujućeg poraza 1:2 ide dalje zbog pogotka u gostima. Gol odluke zabio je Otessen u 32. minuti.

arti-200908020001006Žilina je gostujuću 2:0 pobjedu protiv Sparte potvrdila i na svom terenu slavivši 1:0, a strijelac je bio Ceesey (18).

Tottenham je na svom White Hart Laneu bez većih problema pobijedio Young Boyse 4:0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka iz prve utakmice u kojoj su Švicarci slavili 3:2 te nakon 48 godina izborio nastup među najelitnijim europskim klubovima.

arti-201008250873006Strijelci za Spurse bili su Crouch (5, 60, 77-11m) i Defoe (32). Gosti su od 77. minute igrali bez isključenog Lulića koji je skrivio jedanaesterac. Vedran Ćorluka je za englesku momčad odigrao cijeli susret, Niko Kranjčar je u igru ušao u 82. minuti, dok je Luka Modrić i dalje na listi ozlijeđenih.

Direktan plasman u Ligu prvaka izborili su: Inter, Barcelona, Manchester United, Chelsea, Arsenal, Bayern Munchen, Milan, Lyon, Real Madrid, Roma, Šahtar, Benfica, Valencia, Marseille, Panathinaikos, Rangers, Schalke 04, Spartak Moskva, Twente, Rubin Kazan, CFR Cluj i Bursaspor, dok su kroz kvalifikacije plasman među 32 najbolja europska kluba izborili Werder, Basel, Braga, Hapoel Tel Aviv, Partizan, Tottenham, Ajax, Žilina, FC Kopenhagen i Auxerre.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak u 18 sati u Monacu. arti-201008250873006 arti-201008250111006 arti-200908020001006