Obračun Meksikanaca i Argentinaca ponudit će reprizu dvoboja osmine finala sa SP-a 2006. u Njemačkoj.

27.6.2010.
22:25

Johannesburg. Stadion Soccer City. Sudac: Roberto Rosetti (Italija). Strijelci: 1:0 - Tevez (26), 2:0 - Higuain (32), 3:0 - Tevez (52), 3:1 - Hernandez (71).

ARGENTINA: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, Heinze - Di Maria (od 79. Jonas), Mascherano, Maxi Rodriguez (od 87. Pastore) - Tevez (od 69. Veron), Messi, Higuain.

MEKSIKO: Perez - Salcido, Marquez, Rodriguez, Osorio - Guardado (od 61. Franco), Juarez, Torrado - Dos Santos, Bautista (od 46. Barrera), J. Hernandez. Udarci: 11 - 16 Udarci izvan okvira: 5 - 10 Udarci u okvir: 6 - 6 Korneri: 2 - 5 Zaleđa: 1 - 2 Prekršaji: 11 - 26 Žuti kartoni: 0 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 52 posto - 48 posto90+2' - opet Messi nije postigao pogodak, nanizao je trojicu igrača i pucao, ali Perez je izbio preko grede.

90' - ušli smo u sudačku nadoknadu, Argentinci uglavnom čekaju kraj, dok Meksikanci bezuspješno pokušavaju udarcima iz daljine.

87' - posljednja izmjena kod argentinske reprezentacije, ušao je Javier Pastore, a izašao Maxi Rodriguez.

79' - druga promjena kod Argentine, izašao je Di Maria, a na njegovo mjesto je otišao Jonas Guttierez.

71' - GOL!!! Sjajna akcija Javiera Hernandeza, okrenuo je Demichelisa i potom zakucao loptu pod gredu argentinskih vrata.

70' - velika šansa za Meksiko! Nakon velike gužve pucao je Barrera, Romero je otišoa izvan vrata, ali je Demichelis s gol-linije izbio loptu.

69' - Maradona je povukao s terena dvostrukog strijelca Teveza koji nije bio presretan tom odlukom. U igru je ušao Juan Sebastian Veron.

63' - najbolja prilika za Meksikance u drugom dijelu! Ubacio je Barrera, a glavom pucao Javier Hernandez, no lopta je zamalo otišla iznad grede.

61' - druga izmjena kod Meksika, izašao je Guardado, a ušao iskusni napadač Franco.

60' - pokušaj Barrere gotovo iz mrtvog kuta, no pogodio je vanjski dio mreže.

52' - GOL!!! Tevez je opalio s vrha šesnaesterca, a lopta se poput metka zabila u meksičku mrežu. Vratar Perez se bacio, ali nije bio ni blizu da priječi novi pogodak.

46' - povratak igrača na teren odnio je i jednu izmjenu kod Meksika. U svlačionici je ostao Bautista, a njegovo mjesto je zauzeo Barrera.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Na samom ulazu u tunel došlo je do naguravanja meksičkih i argentinskih igrača. Morao je intervenirati i sudac Rossetti kako bi rastavio sukobljene strane. Nakon nekoliko prijetećih pogleda i upiranja prstom, nogometaši su ipak otišli u svlačionicu.

44' - udarac Marqueza s gotovo 30-tak metara išao je po sredini vrata, pa je Romero lakoćom pokuio loptu.

42' - velika prilika za Argentinu! Ubacio je Otamendi, lopta je preskočila Osorija, pala na glavu Higuaina koji je pucao pored vrata.

37' - udarac je oprobio i Angel Di Maria, no vratar Perez nije imao problema.

34' - opet je pucao Salcido, argentinski vratar Romero je obranio njegov udarac.

32' - GOL!!! Velika pogreška Ricarda Osorija, poklonio je loptu Argentincima, a dar je iskoristio Higuain i zabio svoj četvrti gol na ovom SP-u.

28' - bijesni kapetan Meksika Rafa Marquez dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Messijem.

26' - GOL!!! Argentina je došla do vodstva iz čistog zaleđa. Tevez je prvo, čini se, napravio prekršaj na vrataru Perezu, lopta se odbila do Messija koji je pucao prema praznim vratima. Ispred gola je Tevez glavom spremio loptu iako je bio barem metar-dva u zaleđu. Nova sudačka sramota za FIFA-u.

12' - novi udarac Messija, pokušao je lobom, ali vratar Perez se nije dao prevariti.

9' - nova velika prilika za Meksiko! Pucao je Guardado, ali je lopta za koji milimetar prošla pored vratnice.

8' - bomba Salcida iz daljine! Argentinu i vratara Romera spasila je greda.

8' - prvi bijeg Lea Messija, povukao je do šesnaesterca Meksika, ali je potom pucao u bloku. Najbolji igrač današnjice je bio sebičan jer je imao bolje postavljene Teveza i Higuaina.

5' - borba na sredini terena, lopta je više u nogama Argentinaca, ali pravih prilika i udaraca još nije bilo.

1' - počeo je dvoboj na najvećoj južnoafričkoj pozornici Soccer City pred gotovo 90.000 gledatelja.

NAJAVAarti-201006270194006Četiri je godine prošlo od Svjetskog prvenstva u Njemačkoj, ali Argentina i Meksiko su opet na istim pozicijama. Baš kao i 2006., ponovno će u međusobnom obračunu odlučiti o putniku u četvrtfinale, a ovom će okršaju svjedočiti čak 14 nogometaša koji su odigrali i čuveni meč u Leipzigu.

Osam Meksikanaca još ima ožiljke od poraza u produžecima (1:2) i žele osvetu nad Maradoninom momčadi. Messi je jedan od šestorice Gaučosa iz tog dvoboja i vjerojatno će morati najviše povući kako bi se povijest ponovila.

U svakom slučaju, čeka nas uzbudljiv susret reprezentacija koje gaje tehnički stil nogometa i teže atraktivnim potezima. A iz toga bi se mogla roditi i utakmica s puno golova, nadamo se...

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT