U prvom susretu 8.

16.10.2010.
17:27

Borussia je na stadionu RheinEnergie povela u 20. minuti golom Jakuba Blaszczykowskog, a rezultat je osam minuta prije kraja utakmice izjednačio najbolji domaći igrač Lukas Podolski.

Domaći dečko Poldi je tada u svom slavlju malo 'pecnuo' gostujuće igrače i to mu se osvetilo u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Turčin Nuri Sahin postigao pobjednički gol za momčad iz Dortmunda.

Turski reprezentativac je tada na koljenima proklizao pored Podolskog, što je njemačkog napadača potpuno izbacilo iz takta. Nakon susreta je prišao Sahinu na sredini terena i pokazivao mu tri prsta aludirajući na nedavni kvalifikacijski poraz Turske od Njemačke (3:0).

Najveća zvijezda sastava kojeg vodi Zvonimir Soldo, međutim, nije stala samo na tome. Provociranje turskog reprezentativca Podolski je začinio i opscenim udaranjem dlanom o stisnutu šaku, gesta koju nije potrebno dodatno komentirati.

U razgovoru s reporterom Skyja na terenu njemački se reprezentativac, kada su stigla pitanja o provokacijama, samo okrenuo i odšetao prema svlačionici. Spomenimo i da je na vratima Kölna bio je Miro Varvodić kojem je to bio bundesligaški debi. Mate Jajalo je za domaćine igrao do 76. minute.

Ovom pobjedom Borussia Dortmund se izjednačila s Mainzom na vrhu ljestvice, a oba sastava imaju po 21 bod, s tim da Mainz ima utakmicu manje. Köln je na 16. mjestu sa pet bodova, a ukoliko Schalke i Stuttgart u subotu ostvare pobjede, Soldina momčad će pasti na samo začelje Bundeslige.