Villarreal je usred Londona zabio čak četiri gola Tottenhamovoj obrani u kojoj je na stoperskoj poziciji igrao Vedran Ćorluka.

30.7.2010.
12:50

Nogometaši Tottenhama nisu se proslavili pred svojima navijačima nakon povratka s američke turneje. Na svom White Harte Laneu teško su stradali od španjolskog Villarreala izgubivši 4:1, a trenera Harryja Redknappa dodatno brinu i ozljede zadnje lože Luke Modrića te Romana Pavljučenka koje su zaradili upravo 'preko bare'.

Hrvatski i ruski reprezentativac utakmicu su ogledali s tribine, a ostatak hrvatske 'kolonije' u Tottenhamu bio je na terenu. Vedran Ćorluka je, silom prilika jer su i Ledley King te Jonathan Woodgateout, zaigrao na stoperskoj poziciji i nije se proslavio.

Španjolci su do trećeg pogotka stigli nakon što se lopta odbila od Čarlija, prevarila domaćeg vratara i ušla u mrežu. I kod četvrtog gola gostiju Ćorluka je zakasnio na ubacivanje s lijeve strane, pa strijelcu Marcu Rubenu nije bilo teško zatresti mrežu iz neposredne blizine. Ostale zgoditke za Villarreala zabio je trostruki strijelac, Talijan Giuseppe Rossi.

Osim Ćorluke, cijelu utakmicu za domaćine odradio je i Niko Kranjčar kojem je u 55. minuti poništen pogodak nakon evidentnog zaleđa. Krunchie je bio jedini raspoloženi vezni igrač Redknappove momčadi, puno se trudio, ali nije imao pravu asistenciju suigrača.

Modrić i Wilson Palacios su bili na tribini, a u 18. minuti se ozlijedio i veznjak Jermain Jenas. Počasni gol za Tottenham postigao je Meksikanac Giovani dos Santos u 56. minuti utakmice.