Peterostruki svjetski prvak nezaustavljivo juri prema svom šestom naslovu.

29.6.2010.
0:36

Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Howard Webb (Engleska). Strijelci: 1:0 - Juan (34), 2:0 - Fabiano (38), 3:0 - Robinho (59). BRAZIL: Julio Cesar - Bastos, Juan, Lucio, Maicon - Ramires, Silva, Alves - Kaka (Kleberson, 81) - Robinho (Gilberto, 85), Fabiano (Nilmar, 76). ČILE: Bravo - Fuentes, Jara, Contreras (Tello, 46), Isla (Millar, 62) - Beausejour, Carmona, Vidal - Gonzalez (Valdivia, 46), Suazo, Sanchez.Peterostruki svjetski prvak je u osmini finala SP-a protiv Čilea slavio s 3:0 te će u sljedećoj fazi natjecanja igrati protiv Nizozemske.

arti-201006280732006Samo tri minute nadahnute igre krajem prvog poluvremena bile su dovoljne Brazilcima da ostvare prednost od dva pogotka koja se ispostavila nedostižnom za Čileance. Nakon vrlo siromašnih prvih pola sata, Brazil je do pogodaka koji su ga odveli u četvrtfinale stigao u razdoblju od 35. do 38. minute.

Prvi pogodak na utakmici postigao je branič Juan koji je odlično skočio u kaznenom prostoru Čilea te neometan sa sedam metara glavom svladao Brava nakon ubačaja Maicona.

Utakmica je praktički bila riješena samo tri minute kasnije. Čileanci su izgubili loptu na sredini terena, uslijedila je munjevita akcija Robinha, Kake i Luisa Fabiana koji je odlično utrčao u kazneni prostor, zaobišao čileanskog vratara i mirno poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Brazil je mirno čuvao stečenu prednost te ju je uspio još i povećati. Ramires je sjajno prošao kroz sredinu, dovukao loptu do suparničkog šesnaesterca te ju potom namjestio na udarac Robinhu koji je pogodio suprotni kut nemoćnog Brava.

arti-201006280681006Čileanci su u susretu protiv svojih moćnijih susjeda potpuno razočarali. Brazilci su potpuno ukočili čileanske vezne igrače koji nisu pokazali niti približno onako lijepu i kombinatornu igru kakvom su oduševljavali tijekom igranja u skupini. Najbolji čileanski napadač Humberto Suazo tek je u samoj završnici, kada je Brazil već imao vodstvo 3:0, uspio s dvije dobre akcije zaprijetiti Juliju Cesaru na vratima Brazila, ali bez uspjeha.

"Vrlo sam zadovoljan što sam postigao svoj prvi gol na Svjetskom prvenstvu, ali još sam sretniji s pobjedom svoje momčadi. Naš kolektivni uspjeh je iznad pojedinačnog", izjavio je Robinho, a vratar i kapetan Čilea Claudio Bravo dodao:

"Izgubili smo od jedne od najboljih reprezentacija svijeta. Dali smo sve od sebe, ali naletjeli smo na jaku momčad. Naš put ovdje staje, ali mlada smo momčad, na trenutke fragilna i još uvijek učimo", tvrdi Bravo.

Brazil će u četvrtfinalu u petak u Port Elizabethu s početkom u 16 sati igrati protiv Nizozemske koja je u osmini finala svladala Slovačku sa 2:1.

Udarci: 17 - 15 Udarci u okvir: 6 - 3 Korneri: 8 - 6 Zaleđa: 1 - 1 Prekršaji: 14 - 18 Žuti kartoni: 2 - 3 Posjed lopte: 51% - 49%Nizozemska - Brazil (petak, 16.00, Port Elizabeth) Urugvaj - Gana (petak, 20.30, Johannesburg) Argentina - Njemačka (subota, 16.00, Cape Town) Paragvaj - Španjolska (subota, 20.30, Johannesburg)