U prvom susretu polufinala španjolskog nogometnog Kupa Kralja Real Madrid je na gostovanju na stadionu Sanchez Pizjuan pobijedio Sevillu 1:0 i tako napravio veliki korak prema finalu.

27.1.2011.
0:28

Iako su obje momčadi imale nekoliko prilika za pogodak, jedini se u strijelce uspio upisati Karim Benzema u 17. minuti utakmice. Francuz je prije tri dana također odlučio i dvoboj protiv Mallorce.

arti-201101240358006Domaćini su najbliže izjednačenju bili u prvoj minuti sudačke nadoknade, no sjajno je reagirao Raul Albiol i spasio loptu na samoj gol-liniji. Iako je komentator dvoboja već počeo slaviti pogodak, te se čudio kako zgoditak nije priznat, na usporenoj snimci čini se kako lopta ipak nije cijelim obujmom prešla crtu. Igrači Seville bili su ogorčeni ovakvom odlukom smatrajući da je lopta 'unutra'. Teško je reći tko je u pravu...

Uzvratni susret na rasporedu je 2. veljače u Madridu na stadionu Santiago Bernabeu.

U drugom polufinalnom paru Barcelona je lakoćom pregazila Almeriju s visokih 5:0!