U pripremnimm ogledima za skorašnje Svjetsko nogometno prvenstvo reprezentacija Australije je u Melbourneu pred 56.000 gledatelja pobijedila Novi Zeland 2:1.

24.5.2010.
19:43

Novi Zeland je prvi poveo u dvoboju s Klokanima. Strijelac je bio Chris Killen u 16. minuti. Međutim, u drugom poluvremenu izjednačio je Dario Vidosic u 57. minuti, a pobjedu domaćinima donio je Brett Holman u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

U Saitami, Japan je pred 58.000 gledatelja poražen od Južne Koreje s 0:2. Strijelci su bili Park Ji-sung (6) i Park Chu-young (90+1-11m).

Južna Koreja će na World Cupu igrati u skupini B zajedno s Grčkom, Nigerijom i Argentinom, dok Japance očekuju susreti u skupini E protiv Kameruna, Nizozemske i Danske.