Tottenham je u ponovljenom dvoboju osmine finala FA Cupa sa visokih 4:0 razbio Klasnićev Bolton. Gosti su se čak dobro i držali u prvom dijelu, a onda si sami zapečatili sudbinu sa dva autogola.

25.2.2010.
1:48

arti-201002210186006U prvom dvoboju osmine finala između Boltona i Tottenhama nije bilo pobjednika. Prije deset dana na Reebok stadionu bilo je 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Davies, a novu utakmicu Spursima izborio je Defoe. Mogli su igrači Harryja Redknappa i do pobjede, ali su promašili nekoliko izglednih prilika.

arti-201002140172006U novoj utakmici Tottenham je lakoćom došao do pobjede od 4:0 i ispravio ono što im nije uspjelo ranije. Luka Modrić započeo je u prvih jedanaest, dok je Niko Kranjčar ostao na klupi. Vedran Ćoruluka dobio je poštedu i uopće nije konkurirao za sastav. Na drugoj strani od prve minute na teren je istrčao i Ivan Klasnić.

Na prvi pogodak čekalo se točno do sredine prvog dijela. Modrić je uposlio Pavljučenka na rubu šesnaesterca, a Rus pogađa za 1:0 i slavlje na White Hart Laneu.

Gosti su se nakon pogotka još uspjevali držati u igri, a Gardner i Klasnić bili su najopasniji - posebice hrvatski napadač koji je imao tri, četiri dobre prilike, ali ga gol nije htio.

arti-201002170573006I kako to obično biva prema staroj poslovici "tko ne zabije - dobije". U 34. minuti nespretna reakcija u obrani gostiju i pogodak je na kraju upisan kao autogol vratara Jaaskelainena.

No, nije tu bio kraj nevoljama gostiju. Još jedan autogol stigao je nakon samo dvije minute drugog poluvremena - a krivac je bio O'Brien.

Pola sata prije kraja utakmice u igru je ušao i Kranjčar zamjeniviši Palaciosa, dok je Killer izišao s terena nekoliko minuta ranije.

Konačni potop Wanderersa potvrdio je Pavljučenko svojim drugim pogotkom u 88. minuti. Mogla je pobjeda biti još i uvjerljivija da je Niko bio precizniji u samom finišu utakmice.

Plasman u četvrtfinale izborila je i Aston Villa koja je u ponovljenom susretu pobijedila Crystal Palace 3:1. Strijelci za Villu bili su Gabriel Agbonlahor (42) i John Carew (81-11m, 89-11m), a za goste gol je zabio Darren Ambrose (73-11m).

Manchester City je u produžetku izgubio od Stoke Cityja 1:3, nakon što je od 82. minute igrao bez isključenog Adebayora. Utakmica je nakon 90 minuta završila rezultatom 1:1.

U produžetku je riješen i susret između drugoligaša West Bromwich Albiona i Readinga, koji je na koncu slavio s 3:2.