Šesti naslov ove sezone Barcelona je osvojila pobjedom nad Estudiantesom 2:1 u finalu Svjetskog klupskog prvenstva. Pobjednički gol u 110. minuti produžetka zabio je vlasnik Zlatne lopte.

19.12.2009.
23:57

Europski prvak nije imao lagani posao protiv osvajača Libertadores kupa pred 44.000 navijača na stadionu Zayed Sports City u Abu Dhabiju.

Poveli su Argentinci u 37. minuti snalažljivim pogotkom Maura Bosellija, koji je glavom između dvojice baniča Barcelone Erica Abidala i Carlesa Puyola pogodio mrežu Victora Valdesa.

Argentinci su imali titulu u džepu sve do 89. minute kada je Pique glavom spustio loptu na Pedra, koji je lukavo matirao vratara Estudiantesa i tako izborio produžetke za španjolskog prvaka.

Odluka je pala u 110. minuti kada je s desne strane ubacio Dani Alves, a nogometaš godine Lionel Messi je utrčao ispred svojih čuvara te prsima pogodio argentinsku mrežu za trijumf Barcelone 2:1.

Tako je španjolska momčad ostvarila povijesni uspjeh i osvojila šestu titulu u sezoni iz snova. Barça je ove godine u svoje vitrine donijela europski naslov, španjolsko prvenstvo i Kup, domaći i europski Superkup, te sada i naslov svjetskih klupskih prvaka, prvi put iz drugog pokušaja.